عوامل کنترل فرآیند اکستروژن ورق پلاستیکی (ورق)

تاریخ:2019/11/15 9:00:56 / خواندن: / منبع:本站

عوامل کنترل فرآیند اکستروژن ورق پلاستیکی (ورق)
1. درجه حرارت اکستروژن. به طور کلی دمای قالب باید از دمای بدن در حدود 5 درجه سانتیگراد -10 درجه سانتیگراد بالاتر باشد ، دمای قالب بیش از حد پایین است ، بشقاب کسل کننده و آسان برای ترک خوردن است ؛ دمای قالب بسیار زیاد است ، مواد به راحتی تغییر رنگ داده شده و تجزیه می شوند و صفحه دارای حباب است. درجه حرارت قالب مسطح معمولاً کنترل می شود که در وسط پایین و در هر دو طرف پایین باشد. نوسان دما در هر نقطه از قالب باید در دمای 5 درجه سانتیگراد کنترل شود ، که این شرط اصلی برای اطمینان از ضخامت یکنواخت صفحه است.
2. درجه رولت کالنر سه رول. دمای غلتک کولندر سه رول مربوط به مواد قالب سازی ، ضخامت ورق و موقعیت چیدمان رول ها است. به منظور جلوگیری از چسباندن ورقه به غلتک و سطح تخته برای تولید نوارهای جانبی ، دمای غلتک نباید خیلی زیاد باشد. با این وجود ، اگر دمای رول خیلی کم باشد ، سطح صفحه به راحتی نمی تواند به سطح رول چسبیده باشد و احتمالاً سطح صفحه لکه دار و کسل کننده است.
برای جلوگیری از لرزش ورق به دلیل استرس درونی ، باید ورق را به آرامی خنک کنید.این امر مستلزم تهیه سه رول با وسایل گرمایش و کنترل دما می باشد. به طور کلی پلاستیک های آمورف مانند پلی وینیل کلرید و ABS ، دمای غلتک نباید از 100 درجه سانتیگراد تجاوز کند ، می تواند با بخار یا آب گرم گرم شود ؛ در هنگام قالب گیری پلاستیک های کریستالی مانند پلی الیفین ، دمای غلتک از 100 درجه سانتیگراد فراتر رود ، با استفاده از گرمایش روغن توصیه می شود ؛ هنگامی که سطح ورق نیاز به نقش برجسته دارد ، غلتک میانی یک غلتک حکاکی شده است و می توان درجه حرارت آن را مطابق مقادیر افزایش داد. اگر رول میانی با رول لاستیک نیتریل مقاوم در برابر حرارت با سختی برینل 85 جایگزین شود ، رول باید با خنک کردن آب خنک شود تا از چسبیدن آن جلوگیری شود.
3. ضخامت صفحه و شکاف لب. ضخامت ورق مربوط به شکاف لب و فاصله سه رول است. شکاف لب به طور کلی برابر یا اندکی کمتر از ضخامت مورد نیاز برای ورق است.قابل ورق از قالب کشیده شده و پس از رسم و تقویم به ضخامت مشخصی گسترش می یابد. شکاف سه رول به طور کلی به گره در خروجی وب اشاره دارد و با توجه به کوچک شدن خنک کننده ، شکاف سه رول به طور کلی تنظیم می شود تا برابر یا کمی بزرگتر از ضخامت مشخص ورق باشد.
علاوه بر ضخامت و یکنواختی ورق ، می توان قالب را با تنظیم دمای قالب تنظیم کرد.برای تنظیم مقاومت جریان و تنظیم ضخامت ورق می توان مقاومت قالب را تنظیم کرد.

نویسنده:admin


اکنون تلفن 13986280012 OR اطلاعات تماس بیشتر →

برو به بالا