تست پایداری حرارتی PVC

تاریخ:2019/11/23 8:59:03 / خواندن: / منبع:本站

تست پایداری حرارتی PVC
پایداری حرارتی به مقاومت یک ماده در برابر تخریب تحت اثر گرما اشاره دارد. عموماً مطابق با شرایط تست مانند رنگ مواد ، عملکرد و از دست رفتن جرم اندازه گیری می شود.
پایداری حرارتی پلاستیک خاصیت بسیار مهمی از پلاستیک ها است و به شرایط فرآیند مواد در فرآیند شکل گیری ، محدوده کاربرد محصولات و دمای محیط کار مرتبط است. به طور خاص ، مواد پلاستیکی که به گرما بسیار حساس هستند ، مانند پلی وینیل کلرید ، برای آزاد سازی گازهای سمی و مضر مستعد گرما هستند. شکل گیری و پردازش آن دشوار است و در عین حال گازهای سمی و مضر رها می شوند که محیط را آلوده می کند ، باعث وارد آمدن خسارت به بدنه پرسنل تولید می شود و تجهیزات را نیز خراب می کند از این رو تعیین پایداری حرارتی پلی وینیل کلرید از اهمیت بیشتری برخوردار است.
با توجه به ساختار خود پلی وینیل کلراید ، پایداری حرارتی پلی وینیل کلراید به طور جدی تحت تأثیر قرار می گیرد. حذف یک کلرید هیدروژن تحت عمل گرما به راحتی انجام می شود تا یک رشته دوتایی مزدوج تشکیل شود. مضاعف کونژوگه یک گروه کروموفور است و تا زمانی که 4-5 رشته دوتایی کونژوگه در یک زنجیره مولکولی تشکیل شود ، رنگ رزین تغییر می کند و با افزایش تعداد رشته های دوتایی در رشته دوتایی مزدوج ، رزین یا رنگ پلاستیک به رنگ زرد ، زرد ، نارنجی و قرمز خواهد بود ... یکی سرانجام به رنگ مشکی در خواهد آمد. رزین پلی وینیل کلرید کمی در دمای بالاتر از 140 درجه سانتیگراد تجزیه می شود. با افزایش دما میزان تجزیه افزایش می یابد و مقدار زیادی کلرید هیدروژن در بالای 190 درجه سانتیگراد آزاد می شود. پردازش پلی وینیل کلراید به طور کلی در دمای 160 تا 20 درجه سانتیگراد انجام می شود. بنابراین برای افزایش دمای تجزیه پلی وینیل کلرید و طولانی تر شدن زمان تثبیت کننده ، طی فرایند قالب سازی ، یک تثبیت کننده اضافه می شود. در تولید واقعی ، با توجه به الزامات قالب ریزی و کاهش هزینه ، می توان مقدار پایدار کننده رزین با پایداری مناسب را بطور مناسب کاهش داد و مقدار پایدارکننده را به طور مناسب برای رزین با داشتن پایداری ضعیف افزایش داد.
روشهای بسیاری برای آزمایش پایداری حرارتی PVC وجود دارد ، مانند روش کاغذ قرمز تست کنگو ، روش pH ، روش جذب ، روش تغییر رنگ و موارد مشابه. در بین آنها ، روش تغییر رنگ مناسب ترین است بنابراین ، پایداری حرارتی پلی وینیل کلراید اغلب با روش تغییر رنگ اندازه گیری می شود.در این روش از استاندارد GB / T 9349-2002 برای تعیین پایداری حرارتی پلی وینیل کلرید استفاده می شود.

نویسنده:admin


اکنون تلفن 13986280012 OR اطلاعات تماس بیشتر →

برو به بالا