روش آماده سازی پردازش مکانیکی نمونه پلاستیک

تاریخ:2019/11/26 9:12:48 / خواندن: / منبع:本站

روش آماده سازی پردازش مکانیکی نمونه پلاستیک
به منظور تعیین عملکرد صفحات پلاستیکی ، ورق ، فیلم ، میله و سایر محصولات ، بلوک های نمونه از این محصولات بریده شده و نمونه های استاندارد با پردازش مکانیکی تهیه می شوند.
موارد بسیاری برای آزمایش عملکرد پلاستیک وجود دارد ، و انواع بسیاری از نمونه ها برای آزمایش استفاده می شود. با این حال ، روش های آماده سازی هر نمونه با یکدیگر متفاوت است ، هنگام مقایسه خصوصیات مختلف یک ماده ، مشکل تأثیر شرایط آماده سازی نمونه بر عملکرد ایجاد می شود. به همین دلیل ، باید مطابق با استاندارد "نمونه چند منظوره پلاستیک GB / T 11997-2008" تهیه شود. نمونه های چند منظوره تهیه شده مطابق با چنین استاندارد هایی می توانند برای انواع تست عملکرد به طور مستقیم یا از طریق ماشینکاری ساده مورد استفاده قرار گیرند. مزیت اصلی آن این است که تمام نمونه های تست های مختلف با همان شرایط قالب ریزی تهیه می شوند که این امر تأثیر شرایط آماده سازی نمونه بر نتایج آزمون را از بین می برد. نمونه چند منظوره برای اندازه گیری خواص مکانیکی مختلف و خصوصیات حرارتی مناسب است.
2.3.3.1 اندازه نمونه
این استاندارد تصریح می کند که هر دو نمونه نوع A و نوع B نمونه کششی هستند و سایر نمونه های تست ساده را می توان با ماشینکاری ساده بدست آورد. این استاندارد به دلیل استفاده گسترده از آن ، به نمونه های کششی نیز به عنوان نمونه های چند منظوره اشاره دارد.
طول قسمت موازی قسمت باریک نمونه کششی نوع A که برای این استاندارد برای نمونه های چند منظوره توصیه می شود
(2 80 80) میلی متر ، می توان به راحتی در نمونه های مناسب برای سایر آزمایش ها برش داد.
2.3.3.2 تهیه نمونه
برای اطمینان از اینکه وضعیت واقعی همه نمونه ها در یک گروه آزمایش یکسان است ، باید شرایط آماده سازی نمونه کاملاً کنترل شود. سطح نمونه آزمایش باید عاری از ترک ، خراش و سایر نقایص باشد.
هنگامی که یک نمونه چند منظوره به یک نمونه آزمایشی پردازش می شود ، نمونه از یک قطعه آزمایشی که توسط قالب تزریق یا قالب فشاری ساخته شده است مطابق با ISO 2818-1994 تهیه می شود. نکات زیر باید ذکر شود:
1. سطح وسط نمونه باید در حالت استاندارد اصلی نگه داشته شود.
2- نمونه هایی با عرض 10 میلی متر باید بطور متقارن از قسمت موازی وسط نمونه چند منظوره بریده شوند.
سطح قسمت موازی میانی نمونه باید در حالت قالب ریزی شده نگه داشته شود: عرض قسمت ماشینکاری نمونه نباید از عرض قسمت موازی وسط نمونه کمتر باشد ، بلکه نباید حداکثر 0.2 میلی متر از عرض دومی داشته باشد. هرگونه صدمه ای به سطح قالب ریزی در قسمت میانی نمونه وارد شود.
3. برای نمونه های بیشتر از 80 میلی متر ، انتهای گسترده نمونه های چند منظوره از نوع A (یا نمونه های نوع B بیشتر از 60 میلی متر) باید به عرض قسمت موازی میانی ماشینکاری شود.

نویسنده:admin


اکنون تلفن 13986280012 OR اطلاعات تماس بیشتر →

برو به بالا